Dietetycy kontra społeczeństwo.

24.10.2014, godzina 12:34

Z podanych w ostatnim czasie badań wypływa, że sześćdziesiąt % mężczyzn oraz połowa kobiet w Polsce uskarża się na nadwagę lub otyłość. To implikuje, iż będziemy doganiać liderów otyłości, czyli Stany Zjednoczone oraz Meksyk, gdzie ludzie otyli i z nadprogramowymi kilogramami stanowią już przeszło siedemdziesiąt procent społeczeństwa. Niestety zapiekanka makaronowa musi ustąpić miejsca. Zdając sobie sprawę z wielu zagrożeń, jakie mogą wywołać zbędne kilogramy, dietetycy aktywują społeczeństwo do uregulowania masy ciała poprzez korzystanie z różnych kuracji wyszczuplających. Natomiast reakcją ze strony producentów żywności jest wprowadzenie na rynek wielu farmaceutyków, zazwyczaj suplementów diety, które są pomocne w redukcji masy ciała. Niektóre z tych środków są dobre, a niektóre można śmiało sobie odpuścić. Dlatego należy dokładnie przejrzeć się temu co łykamy.

Kuracja odchudzająca w żadnym razie nie musi być trudna, zapełniona dziwacznymi strategiami dietetycznymi. Wystarczą jasne zasady żywieniowe oraz ruch. Zrzucanie kilogramów należy zacząć od modyfikacji jadłospisu. Potrzebne jest ograniczenie wszelkiego rodzaju tłuszczów i węglowodanów, a na ich miejsce włączenie większej ilości jarzyn, owoców oraz produktów z pełnego ziarna. Czy więc zapiekanka makaronowa z serem – to nasz przeciwnik? Z pewnością tak. Trzeba starać się powszednią dietę uzupełnić np. w owoce morza, a także zamienić czerwone mięso na mięso z kurczaka. Istotna jest różnorodność produktów plus powściągliwość - można próbować wszystkiego, ale w małych porcjach. Kolejna sprawa - lepiej posilać się częściej, ale przyjmować niewielkie porcje. W ramach przemyślanej diety, nie może zabraknąć produktów ze znaczną dawką błonnika. W odchudzaniu wesprą nas również suplementy diety mające w sobie chrom, błonnik, karnitynę czy sprzężony kwas linolowy (C.L.A.).

Od kilku lat na naszym rynku dostępne są suplementy diety takie jak Bio-chrom, Bio-Błonnik czy Bio-C.L.A. z zieloną herbatą, a od około roku preparat Bio-C.L.A. Duo - jest to specyfik, który zawiera pastylki na dzień oraz kapsułki na noc, dlatego działa 24 h na dobę. Suplementy firmy PN mają dużą skuteczność działania, a co najważniejsze ich bezpieczeństwo zostało potwierdzone wynikami badań.

 

© 2017 All Rights Reserved