kurczak

26.10.2014, godzina 19:58

Naturalne kosmetyki na włosy.

W jaki sposób małe jagody mogą pomóc naszym kosmykom? Niniejszy materiał jest dedykowany właśnie tym roślinom. Czernice mają zapewne więcej różnych nazw aniżeli jakikolwiek inny owoc. A czy odgadniecie co może łączyć zapiekankę makaronową z włosami? I proszę nie myśleć, że chodzi tutaj o znalezienie włosa w jedzeniu.

Jakie zastosowania mają te małe jagódki?

Są one uznawane za roślinę leczniczą. Ich zbawienny wpływ na nasz narząd wzroku został dowiedziony już dawno temu. Używa się je również w profilaktyce hiperglikemii i wielu innych dolegliwości. Dzięki zawartości witamin (C, A, B1, B2, PP, kwas foliowy), minerałów (potas, P, Ca, Zn, żelazo, mangan) i innych substancji (błonnik, fito-estrogeny, flawonoidy, antocyjany - przeciwutleniacze) mają także niesłychanie zbawienny wpływ na naszą skórę i oczywiście włosy. Posiadają silne właściwości antybakteryjne oraz przeciwwirusowe, więc dawniej były nawet wykorzystywane jako antybiotyki.

Jak należy je obrabiać? Mamy dla Was wypróbowane przepisy.

Naturalnie najzdrowsze są pałaszowane na surowo lub z odrobiną kwaśnego mleka, jogurtu naturalnego czy śmietany, ale równie wyborne są w połączeniu z innymi owocami czy podane jako sorbet lub smoothie. Wybornie smakują w ciastach, galaretkach czy racuchach. Natomiast, zapiekanka makaronowa z czernicami to już klasyk.

A jak zrobić użytek z jagody na włosy? Jak każde owoce tak i jagody możemy bez wahania wykorzystać, jako maseczkę na włosy (POSTSCRIPTUM, jeśli posiadacie jasne włosy to jej nie róbcie). Wystarczy bardzo starannie je zmiksować i najlepiej dodatkowo przecedzić, zmieszać na przykład ze sklepową odżywką, śmietaną, mlekiem czy śmietanką kokosową lub mąką kartoflaną by trochę je zagęścić i zaaplikować na mokre włosy na przynajmniej trzydzieści minut. Czego możemy oczekiwać po takiej kuracji? Z pewnością nawilżenia, blasku i być może nieznacznego zastopowania przetłuszczania (dzięki zawartości garbników czernice ograniczają produkcję sebum).

 

© 2017 All Rights Reserved